Имаме удоволствието да ви поканим на поредна работилница с метафорични асоциативни карти на тема "Пътуването на героя" с водещ Елена Павлова на 19 януари (неделя) от 13:00 ч. до 15:00 ч. в Здравословен Център Vita Rama.
Идва момент в живота на човек, в който той започва да търси отговори на въпросите кой е и по какъв начин може да служи на мисията, с която е дошъл. В откриването на отговорите на тези въпроси, той поема трансформиращо пътешествие, което разгръща пред него нов свят.
Практиката е вдъхновена от теорията на Карл Юнг за архетипите, за които той счита, че заемат основна роля в поведението и характера на хората. “Пътуването на героя” се свързва и с изследванията на Джоузеф Кембъл, който възприема концепцията на Юнг за архетипите. Според Кембъл героят предприема приключение, излиза победител в решителна битка и се завръща у дома променен.
В началото на новата година, тази практика ще ни помогне да изследваме пътуването на героя в реалния живот, а именно нашето пътуване, подкрепено с метафорите и асоциациите на метафоричните карти.
Какво представляват метафоричните асоциативни карти (MAК)?
Метафоричните карти са инструмент за себепознание, който по лек и щадящ начин достига до несъзнаваното и помага на човек да се свърже със себе си.
При метафоричните карти няма правилно и грешно тълкуване, като асоциациите винаги са лични и разкриващи собствената истина и история. Едновременно с това свързването с картите се осъществява по креативен и интуитивен начин.
Посредством метафорите, изобразени на картите можем да разкажем сюжета на пътуването, в което сме се впуснали и да получим информация за предизвикателствата по време на пътуването. Ще опитаме да открием ресурсите си за справяне с тях и да установим посланието от завършека на историята.
Какви са ползите от работилницата с метафорични асоциативни карти?
Метафоричните асоциативни карти са подходящи за всеки, който търси инструмент за себепознание и иска да се свърже със себе си.
За водещата:
Елена Павлова е артист, психолог, арттерапевт, психотравма терапевт, майндфулнес коуч.
Нейните лични и духовни търсения я срещат с творчеството, в което открива безценен ресурс за присъствие в живота тук и сега. В резултат на трансформиращата сила, която открива в изкуството се реализира като магистър по психология. Наред с горното е магистър по право и притежава удостоверение за медиатор.
Преминала е сертифициращи обучения за:
Къде: ул."Петър Берон" 9 (до НДК)
Дата и час: 19 януари (неделя), 13:00 - 15:00 ч.
Вход за участие: 30 лв.
Местата са ограничени!